Zateplení a fasády

eac

Potřebujete zateplit dům, a zamezit tak zbytečně vysokým výdajům vynaložených na vytápění bytu? Spojte se s námi a my Vám navrhneme optimální řešení a vše s Vámi zkonzultujeme.

Zateplení

V zimě i v létě je dobré mít dům dobře zateplený. Zima přináší někdy kruté mrazy a teplo rychle uteče z domu. Naopak v létě je dobré nepustit domu nepříjemné parno. K zateplení lze použít rozličné materiály. Obecně nejpoužívanější zateplení je polystyrenem nebo skelnou vatou. Po zateplení fasády se nanáší speciální omítka a často také imitace cihel, či kamenů. Vytvoří se tak zdivo o několika vrstvách a jeho izolační schopnosti se mnohonásobně zvýší.

V dobách dřívějších se zateplení domu příliš nepoužívalo. Ovšem dnes je v podstatě neopomenutelnou součástí výstavby či rekonstrukce domu. Zateplení výrazně snižuje úniky tepla a šetří tak Vaše peníze. Investice do zateplení se vyplatí již po několika zimních měsících, kdy izolace drží teplo uvnitř domu a nemusíte pouštět topení, tak často jako u domu bez zateplení.

Přemýšlýte o zateplení domu? Napište nám nebo zavolejte a my Vám poradíme!

Fasády

Fasáda je hlavní věcí, která určuje vzhled samotné stavby. Mezi nejdůležitější funkce ale patří ochrana samotného zdiva před povětrnostními podmínkami. Použité omítky také výrazně zvyšují požární odolnost hořlavých konstrukcí. Podoba fasády je ovlivněna několika faktory a to zejména vnitřní dispozicí domu, počtem a velikostí oken a materiálem zastřešení. Omítky jsou systémy tvořené vrstvami a součástí je podklad. Vnější omítky se dělají až po ukončení všech mokrých procesů v interiéru. Podklad musí být rovný a dostatečně pevný.

Naše firma Vám nabídne různé omítkové směsi pro všechny druhy zdiva a pro všechny účely použití. Na samotnou omítku se dá aplikovat nepřeberné množství barev, které Vám sednou na míru.

Přemýšlýte o opravě nebo o nové fasádě? Napište nám nebo zavolejte a my Vám poradíme!