Pnuté fólie STROPY A STĚNY

 

Pnuté podhledy jsou vytvořeny z polyvinylové fólie. Například ve Francii se používají již 40 let. Udrží například velké množství vody, když nás třeba vytopí sousedi, v lesklém provedení opticky zvětší prostor a také podstatně sníží hladinu hluku. Výhodou je, že do nich můžete nainstalovat klasické i halogenové osvětlení.

Napínané fóliové podhledy, stropy a stěny

Je pnutá fólie na míru?

Každá fólie je vyrobená na míru. Lištami jsou přivrtány ke stěnám místnosti. Dostanete je v těchto provedeních: lesklá, saténová, matná, semišová, metalíza, průsvitná. Rozlišují se dva typy obvodových lišt – viditelná a skrytá. Viditelná lišta je plastová a vytváří po obvodu místnosti třícentimetrový rámeček, skrytá hliníková lišta má po obvodu spáru pouze 7 mm.
Pnuté fóliové podhledy lze libovolně tvarovat: jako vlnovky, oblouky, klenby, na výběr je 95 odstínů barev a povrchů. Do podhledů je možno nainstalovat klasické halogenové osvětlení. Strop je možné prosvítit zevnitř a tím krásně vynikne.

S fólií se dá prostor opticky rozdělit – použitím různých barev a nebo i prosvětlených částí stropu tak, aby se každý snadno orientoval. Fólie je také oblíbená v bazénech, protože na ní nekondenzuje pára a skvěle doplňuje vodní hladinu svým leskem. Otevírá spoustu možností, jak změnit a oživit interiér rodinného domu nebo firemních prostor moderním designem.